Pune, Maharashtra
GST No. 27DMCPS7283G1ZK
Call 07949359604 87% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| OLTC Type | Combined OLTC |
| Service Type | Maintenance, Repair |
| Transformer Type | Power Transformer |
| Rated Current | 801–1250 A |
| Max Rating Handled | 2.6-10 MVA |
| Voltage Class | 12-33 kV |
| Service Location | Pan India |
| Service Mode | On Site |
| Phase | Three Phase |
| Shape | Round |
| Brand | OLTC |
| Emergency Support | 24x7 |
| Client Segment | Utility, Industrial |
| Standard Followed | IS |
| AMC Offered | Yes |
| Packaging Type | Box |
| Power/Voltage | 320V |
| Current Rating | 120A |
Additional Information:
View Complete details